• Стилі дизайну в інтер'єрі
 1642
 15.03.2012 18:04

Стилі дизайну в інтер'єрі

 

Які існують стилі в інтер'єрі?

Розкіш і тріумф ампіру

Є нащадком класицизму. Для нього характерна парадність, тріумф, урочистість, розкіш. Для дизайну характерно багатство оздоблення з якоюсь військовою символікою. Всі форми в ньому значно спрощені, але є масивними, а монументальність підкреслюється. Ампір був дуже популярний у Франції, але недовгий час. На зміну йому прийшло еклектичний напрямок.

Незвичайний англійський стиль

Будинки фарбуються в сліпуче жовтий відтінок, найяскравіший червоний або ж в кремовий. Підлоги в приміщеннях застеляють величезними килимами. Важливою атрибутикою стилю є вовняна ковдра в клітинку. Меблі важкі і полірованні, володіють витонченістю. На оббивці меблів і гардинах частим малюнком є ​​троянда. Тканини в дизайні інтер'єру розміщені в хаотичному порядку, але при цьому вони між собою добре поєднуються.

Античність давніх часів

Архітектура Стародавньої Греції та Риму є настільки цілісною і гармонійною, що вона стала першоджерелом для багатьох стилів: класицизм, неокласицизм, ренесанс. Вони багато взяли з античності.

Краса романського стилю

В основу лягли традиція давньоримської архітектури. Його творці мріяли, щоб у їхніх творах була втілена сама краса. У цьому стилі показана значимість християнського світу. Дивлячись на архітектуру, виникає причетність до величних історичних часів. А арки і декор дарують відчуття гармонії і спокою.

Екзотика африканського стилю

Африка славиться своїми яскравими фарбами, але вони теплі і приємні. Це знайшло відображення в інтер'єрі. Своєрідну родзинку в простір вносять шкури звірів.

Величний знаменитий барокко

Назву свою отримав на честь морської раковини Барокко. Вона знаменита тим, що має в собі складні візерунки. Барокко успішно поєднав в собі не тільки архітектурний стиль, а ще й спосіб життя. Для своїх шедеврів архітектори і дизайнери брали натхнення від радості життя, а також від конфліктів. У цьому стилі помітне прагнення до величі, пишноти, до розмаху. Для нього характерна мінливість і гра образів.

Вишуканість готики

Виник стиль у Франції. Для нього важливі не тільки матеріали і їх колірна гамма, а й стильове єдність з обстановкою приміщення. Характерно гармонійне співіснування старовинного антикваріату з сучасним декором. Його можна дізнатися за картинами, який оформлені в красиві оклади, по дзеркалах з позолоченими рамами, по килимах і гобеленам, драпіровці.

Складність готичного стилю

У ньому знайшло втілення складне психологічне становище людини. В основному він асоціюється із середніми віками. Готика не тільки архітектурний стиль, її риси знаходяться в багатьох дизайнах приміщень. Але він дуже сильно відрізняється від інших. Для нього характерне величезні вікна з вітражами, присутність веж з ажурним декором, в конструктивних елементах підкреслена їх вертикальність.

Неповторний індійський стиль

Найяскравіші помаранчеві, малинові, бірюзові зійшлися в одне красиве ціле. Для нього характерна трансформація предметів, що знаходяться в будинку. Мебель дуже низька, зроблена в ручну з міцних сортів деревини. У декорі використовується індійський шовк.

Традиційний класичний стиль

Для нього характерні стриманість в декорі, наявність і ясність геометричних форм, прикраси ліпниною і скульптурами. Для обробки застосовують дорогі матеріали: камінь, шовк, дерево.

Він бере свій початок в 17-му столітті, потім в ньому починає відбиватися розкіш Барокко і Рококо, яка ставиться більш величною і монументальною. Але до початку 19 століття класичний стиль повністю вичерпав себе, народився новий напрям - Ампір.

Маньеризм

У ньому відбилося сприйняття світу, яке виникло після Середньовіччя, коли почалася епоха Відродження. У ньому масивність і простата форм плавно перетекла до стилістики, в якій були відображені королівський шик, пишність і багатство.

Колоніальний марокканський стиль

У ньому сплелися воєдино європейські та північно-африканські традиції. Характеризується дуже тонкої різьбленням по дереву, прикрасами з ліпнини, мозаїкою, виконаною з плитки, а також велика кількість килимів. Акцент в ньому ставиться на орнамент, який має африканські мотиви.

Щоб стіни були мраморно білими їх обробляють вапняним розчином з додаванням піску, також з нього виготовляється меблі для ванної та кухні. Вона має перламутрову інкрустацію, а світильники містять в собі вітражі. Застосовують жовтий, помаранчевий, червоний, білий, блакитний, синій, зелений кольори.

Лаконічність форм мінімалізму

Для цього стилю характерно чіткість, ясність форм. Тут немає декору, орнаментів і дрібної деталировки фасаду. А навпаки присутній монохромність і підкреслюється природність композицій. У житловому просторі він виражається у великих світлих обсягах приміщення, де немає зайвого. Для меблювання застосовують сталь, дерево, алюміній, матове скло. Все оформляється дуже просто з мінімальною кольоровою гамою.

Мексиканське стилістичне оформлення

Для мексиканської архітектури характерно те, що колір разом з формою є одним цілим і не відємним один від одного. У цьому стилі можна побачити масивні колони, гармонійне оздоблення внутрішніх двориків, яскрава кольорова палітра і багате оформлення. Але саме архітектурний простір не має значення, а тільки тоді, коли врахована гра сонячного світла. Для флори в мексиканському стилі відведено важливе місце. Рослини за допомогою своїх тіней створюють орнаменти. Для декору використовують гончарні вироби, меблі, яка зроблена руками місцевих умільців. Звичною палітрою для Мексики є рожевий, помаранчевий, блакитний і зелений. Всі відтінки органічно вплітаються в архітектурний простір.

Модерн

Зародження стилю виникло в кінці 19 століття. У момент ведення його виникли нові елементи в декорі і в оформленні. У Німеччині та в Австрії цей напрямок називається юнгедстіль, у Франції стиль став відомий як ар нуво, в Росії і в Англії дали позначення модерн, а італійські архітектори назвали Ліберті.

Модерн своєю новизною і неповторністю став батьком цілої стилістичної епохи. У ньому поєдналися кращі досягнення минулого і нової епохи. В основному, увагу в інтер'єрі приділяється стилізованому рослинному принт з гнучкими і текучими формами.

Ренесанс або стиль відродження

Виник він за часів середньовіччя і приніс собою безмежну свободу в мистецтві і віру в необмежені можливості людини. В інтер'єрі це відбилося наявністю округлених арок, обробкою деревом з різьбленим малюнком. Кожна деталь в декорі є незалежною, але разом з іншими складає частину одного цілого.

Рококо

Для нього характерний відхід від реального життя і занурення в світ фантазій. У стилі править граціозний орнаментний ритм. В інтер'єрі можна спостерігати витонченість і легкість. У цьому стилі знайшли своє втілення інтимні композиції, асиметричні форми.

Скандинавський - шведський стиль

Цей напрямок можна описати так: простота і природність. В інтер'єрі прості дерев'яні меблі, дощаті підлоги, стіни світлих тонів. Оздоблення декором тут мінімальна. Колірна гамма: сірий, бежевий, зелений, блакитний.

Теплий середземноморський стиль

Кожен, хто відпочивав в країнах Середземномор'я має уявлення про нього і його романтичній атмосфері. Він знаменитий своїм пафосом і перевантаженістю в деталях. Дизайн інтер'єру характеризується природністю поєднання мармурових елементів з керамікою. Декор в основному зображує античну або морську тематику. Меблі важка і кована, а малюнок текстилю - клітина. Основні відтінки: білий, блакитний, земний.

Техно

У мотивах простежується технологізм і балансує на межі, де виявляється зворотня сторона красі - потворність. За рахунок цього досягається максимальна виразність форм. Будинки виглядають як ніби примарними, лінії згинаються по складній кривій. Фасад змонтований з відбивають світло стекол, що створює ілюзію зникнення і розчинення багатоповерхового будинку в небесах. Декором тут служать інженерні комунікації з різним забарвленням.

Еклектика

Напрямок відрізняється пластичністю форм, великою кількістю текстилю і декору. Меблі м'яка й зручна. Але багато критики звинувачують стиль його легкості, що в цьому мистецтві немає індивідуальності і відсутній смак.

Хай-тек - стиль ультра сучасних високих технологій

Відрізняється стриманістю в декорі інтер'єру і максимально функціональне використання простору приміщення. У ньому можна помітити безліч стрімко прямих ліній, багато скляних і металевих предметів. Матеріалів для декору найчастіше служить сталь. Для прикрас застосовують гнуті труби, хромовану поверхню.

У приміщеннях встановлюють багато перегородок, меблі трансформується з одного предмета в інший. Все це дозволяє легко міняти планування простору.

Витонченість сходу в японському стилі

Той напрямок містить у собі бездоганно гармонійні поєднань відтінків кольору і лаконічністю форм. У внутрішньому оздобленні мінімальна кількість меблів, яка зроблена з бамбука. Колірна гамма - природна і стримана. Для тканин застосовують природні матеріали: бавовна, шовк.

Для японського стилю характерна наявність ієрогліфів, японські розсувні стінки. Всюди встановлюється карликові дерева «бонсаї». Стіни прикрашають бамбуковими віялами і гравюрами.