• Архітектурний стиль і архітектурна ідеологія
 1111
 15.03.2013 20:56

Архітектурний стиль і архітектурна ідеологія

 

Багато людей вважають, що така термінологія визначає одне і теж поняття. Але це не так. Ідеологія є більш загальним постулатом.

Що таке архітектурна ідеология?

Цей термін обозначає базові принципи, які апелюють архітектори. У її основу входить естетична форма, яка отримується при співпраці сучасних технологій, соціальної складової та заходів, що знаходяться в мистецтві.

Як розвивалась архітектура?

До половини 19-го століття розвиток архітектури стався за рахунок модернізації вже існуючих подій, які відомі ще з Стародавнього Світу. За цей час зміни відбулися в столово-балочній системі та в методах, які надавали їй гармонічний зовнішній вигляд.

Базові характеристики, такі як співвідношення висоти вікон та їх ширини, пропорції висоти колон та товщини залишаються такими ж. Вони залишились попередніми із-за технологічних параметрів. З розвитком архітектури змінювались і канони. Архітектори їх постійно адаптували до імені художньо-мистецьких потреб у суспільстві.

Як змінювалась архітектура із появленням залізничних та металевих каркасів?

Появлення таких сучасних матеріалів значно збільшує значення відповідних будівельних можливостей. Новий художній смак не з'явився до 1910 року. Будинки, в яких застосовується каркасна технологія за попереднім оформленням по канонам, існувавшими в архітектурній архаїці.

Після відбулося зараження «модернізму». Цей стиль утворився в результаті співпраці промислових, технологічних відкриттів та авангардного мистецтва. А прорив, який вийшов із-за виникнення нефігуративного живопису, дозволив трохи переосмислити іменне поняття про архітектурну форму. Первопрохідці в новому виробництві сталі Татлін і Ле Корбузье. Що прикладно, вони не були представлені архітекторами, художниками, які сміливо вирішили експериментувати з приватною архітектурною формою та смогли здійснити прорив.

До кінця 19 - го століття і початку 20 - го розвиток відбувався за ідеологією історії в такій послідовності: модерн, югенд-штиль, ар-нуво, неоруський стиль, псевдоготика. Всі ці стилі мають певну ідеологічну концепцію. Потім уже почали з'являтися нові конструкції, такі як: ар-деко, сталінський соцреалізм, неокласика, постмодернізм. Для них вже було характерно раціоналістичний підхід, конструктивізм, фукціоналізм.